Sertifikalarımız

Bizler ABD ulusal resmi kurumları ve uluslararası en önemli sertifikalandırma kuruluşları tarafından birçok sertifikaya sahip olduğumuz için gurur duyuyoruz. Tüketicilerimiz sahip olduğumuz sertifikaları veren saygın kuruluşların standartlarını ve kurallarını titizlikle uyguladığımızdan emin olabilirler. Sahip olduğumuz sertifikaların prensiplerine oldukça inanıyoruz ve bu sertifikaların ürünlerimizle ilgili yaptığımız iddialara verdiğimiz önemi tüketicilere ispat ettiğini düşünüyoruz.

Glysol-PC-biopreferred-label

 

 

 

 

USDA Biobased

Friendly Organic® ürünleri A.B.D Tarım Bakanlığı tarafından test edilip sertifikalandırılmıştır. 2002 yılında ABD Tarım Kanununda yapılan tanımlamaya gore, Biobazlı sertifikalı ürünler tümüyle yada yüksek oranda biyolojik, yenilenebilir tarımdan yada orman ürünleri bileşenlerinden oluşmuş ürün anlamına gelir. ABD Tarım Bakanlığı her bir ürün kategorisi için minimum biobazlı (bitkisel) içerik standardına sahiptir ve her ürün bu standartlar oranında minimum bitkisel içeriğe sahip olmalıdır. Ürünlerinde BioPreferred® etiketi kullanmaya hak kazanan üreticiler, ürünlerinin biobazlı içeriğine dair test sonuçlarını ABD Tarım Bakanlığına iletmiştir.

 

logo_02

US EPA DFE

Ürünlerimiz US EPA (A.B.D. Çevre Koruma Dairesi) tarafından sertifikalıdır. Safer Choice (Daha Güvenli Seçim) programı ABD Çevre Koruma Dairesinin en itibar gören programlarından biridir. A.B.D Çevre Koruma Dairesi (EPA) daha güvenli ürünlerin Safer Choice (Daha Güvenli Seçim) etiketi taşımasına izin verir. Bu işaret tüketicilerin kendi ailelerinin sağlığı için kendi sınıfı içinde olabilecek en güvenli ve aynı zamanda çevreyi koruyan ürünleri kolaylıkla tanımaları ve seçmelerini sağlar. Bu ürünler mümkün olan en güvenli içeriklerle formüle edilmişlerdir. EPA, kullanılan maddelerin herbirinin kendi sınıfları içinde en güvenli olduklarından emin olur.

 

logo_05

Eco Control

Ürünlerimiz Almanya ECO Control tarafından sertifikalıdır. Bu sertifikasyona bağlı olarak her sene Türkiye’deki ofis ve depolarımız ECO Control tarafından denetlenmektedir. Alman ECO Control belgelendirme kuruluşu, organik ve ekolojik ürünler konusunda belgelendirme yapan bir kuruluştur. ECO Control dünya çağında faaliyet gösteren maksimum yetkinliğe sahip iş ortakları ile çalışır.

4colorsealGIF

USDA Organic

USDA Organic sertifikalı cilt bakım ürünlerimiz bulunmaktadır. USDA Organic logosu ürünün en az %95’inin organik içerikli olmasını gerektirir. Eğer etikette organik içerikli olduğu yazıyorsa, bu mutlaka organik içeriğin sertifikalı organik olduğundan emin olabilirsiniz.

logo_06

ICEA ORGANIC COSMETICS
Bebek bakım ürünlerimiz ICEA tarafından sertifikalı organik ürünlerdir. ICEA sertifikasyonu uluslararası düzeyde akredite bir kurumdur ve Avrupa’nın en güvenilir organik kozmetik sertifikasyonuna eşdeğerdir.ICEA güvenli ve sağlıklı ürünlerin kalitesini ürün içindeki tüm hammaddelerden nihai ürüne kadar kontrol ederek sertifikalandırır.Tam ve doğru olarak yapılan dermatolojik ve mikrobiyolojik testler hassas ciltler ve alerjik cilt tiplerine sahip kişiler için daha uygun olacak saf ve dermatolojik olarak uyumlu içeriklerin kullanıldığını garanti eder.Sertifikalı firmalar pratik ve ekolojik şişe ve ambalaj kullanırlar.

 

VEGAN-LOGO

Vegan

Ürünlerimiz İngiliz Vegan Society tarafından tescil edilmiştir.Vegan Society dünya çapında tanınır ve veganların satınaldıkları ürünlerin gerçekten vegan olduğu konusunda güvende hissetmelerine yardımcı olur. Ürünlerin hiçbir hayvansal madde, yan ürünü yada türevi içermemeli ve hayvanlar üzerinde test edilmemelidir.

logo_07

Cruelty Free

Ürünlerimiz British Union for the Abolition of Vivisection (BUAV) tarafından sertifikalandırılmıştır. BUAV dünya çapında tanınan ve 100 yılı aşkın süredir çalışmalar yapan, Avrupa Koalisyonu’nunda sekreterlik görevi yürüten kuruluştur.

Ürünlerimiz İnsancıl Standartlara göre sertifikalandırılmıştır.
İnsancıl Standartlar 1990lı yıllarda önde gelen uluslararası hayvan koruma organizasyonları tarafından geliştirilmiştir. Bu sertifikasyon programı İngilterede Cruelty Free International tarafından, Avrupa’da Avrupa Koalisyonu tarafından ve ABD ve Kanada’da ise CCIC (Coalition for Consumer Information on Cosmetics ) tarafından yürütülmektedir. Cruelty Free International tedarik zincirinde hayvanlar üzerinde test yapılmasını önlemek için üreticiler ve dağıtıcılarla birlikte çalışır.

DAHA FAZLASI

logolarr

 

 

 

 

Nötr Karbon

Biz sürdürülebilirliğe katkıda bulunuyoruz. Ağaç ekerek sera gazı salınımını azaltıyoruz ve böylece karbon izlerini sıfıra indiriyoruz.

logolar2

 

 

 

 

Dermatolojik Onay

Ciltle temas eden ürünlerimiz dermatolojik olarak test edilmiştir. Hipoalerjeniktir.